İslami İlimler Akademi Programı


Lise (AÖL) ve üniversite (AÖF) eğitimleriyle birlikte İslami ilimler alanında kız öğrencilere yönelik akademik bir program sunmaktayız.

Programımızda, İslami ilimlerin yanı sıra İngilizce ve Arapça dil eğitimleriyle birlikte hafızlık yapmak isteyenlere destek sağlanmaktadır. Hafızlık yapmayacak katılımcılarımız için ise Talim ve Tecvid’den oluşan Kur’an-ı Kerim öğrenme desteği sunulmaktadır.

Adab-ı muaşeret ve etkili konuşma-anlama programlarıyla katılımcıların teorik bilgi kazanımlarını desteklerken, pratik becerilerini çeşitli sunumlar, broşür hazırlıkları, tanıtım ve dergi çalışmaları gibi faaliyetlerle geliştirmeyi hedefliyoruz. Ayrıca, tarihi geziler, piknikler ve kamplar gibi sosyal etkinliklerle kendilerini ifade etme ve iletişim becerilerini geliştirme imkanı da sunulmaktadır.

Bu programa katılan öğrenciler, açık lise ve üniversite eğitimlerini tamamlayarak Arapça ve İngilizce dillerini öğrenmiş olacak, İslami ilimlerde itikad, ibadet ve siyer alanında bilgi sahibi olacaklar ve sosyal alanlarda gelişmiş bireyler haline geleceklerdir.


© İftah İlim ve Kültür Derneği, 2021 Tüm Hakları Saklıdır