islami-ilimler-akademi-programı

İslami İlimler Akademi Programı


Lise (AÖL) ve üniversite (AÖF) eğitimiyle birlikte İslami ilimler alanında, kız öğrencilere yönelik akademi programıdır.

Programda, İslami İlimlerin yanı sıra İngilizce ve Arapça iki dil eğitimi ile birlikte hafızlık yapabileceklere destek olunmaktadır.

Beş yıl sürmesi planlanan programın içeriği şöyledir:

Birinci yıl; hafta içi her gün 6’şar saat yoğunlaştırılmış Arapça eğitimi alan öğrencilerin, yıl sonunda B2 seviyesinde kendilerini ifade edebilecek derecede konuşur hale gelmeleri, Sarf ve Nahiv konularını tamamlamış olmaları planlanmaktadır.

İkinci ve üçüncü yıl; Hafızlık eğitimi için destek alan öğrenciler Tefsir, Siyer, Akaid ve Fıkıh alanlarında seçilen orijinal Arapça eserlerden okuma yapacaklardır.

Dördüncü ve beşinci yıl; haftada minimum 6 saatlik ders programı ile öğrencilerin iki yıllık sürecin sonunda B1+ ve B2 seviyelerinde okuma, konuşma, yazma ve dinleme yetilerine sahip olmasının yanı sıra ileri düzeyde gramer bilgisini öğrenmiş olması hedeflenmektedir.

Program süresince her yıl sonunda sınavlar yapılacaktır. Bu sınavlarda başarılı olan öğrenciler bir sonraki yılın programına katılmaya hak kazanacaktır.

Bu programa katılan öğrenciler açıktan lise ve üniversite eğitimini tamamlarken, Arapça ve İngilizce dillerini ileri seviyede öğrenmiş ve İslami İlimleri orijinal kaynaklarından okumanın ayrıcalığını kazanmış olacaklardır.

Başvuru Formu
https://forms.gle/SWSQw3QdgyWQPMqH9

Mülakat Tarihleri:

5 Ağustos 2022

19 Ağustos 2022

2 Eylül 2022

Ayrıntılı Bilgi İçin: 530 148 47 48


© İftah İlim ve Kültür Derneği, 2021 Tüm Hakları Saklıdır