Are You Ready
for the Journey?

Let's Meet at Skyline
with Quran & Sunnah

About Us


1987 yılından bu yana Allah’u Teâlâ’nın nimeti ve Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in sünneti doğrultusunda kulluğun edebini, yaratılışın özünü ve yaratanın güzelliğini öğrenmek ve öğretmek yolunda olan ve bu yolda yirmi dört yıl boyunca derslerinde binlerce kişiye ilim öğretmiş olan hocamız Büşra Taşcıoğulları’nın önderliğinde 2011 yılında kurulan İftah İlim ve Kültür Derneği, Allah’u Teâlâ’nın nasibi doğrultusunda ümmetin kardeşlik bilinci ile bu yolda nefsini ve tercihini bilmesine, peygamber efendimize ümmet olmanın verdiği sorumluluk altında hizmet düsturları doğrultusunda ilime talip birer talebe olarak yol almasına ve yol aldıkça bu uğurda hizmet edecek nesiller yetiştirmesine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Bu kapsamda her yaştan, her milliyetten ve her inanıştan insana İslam’ın güzelliğini anlatmak, bireysel gelişimin hayat ve inanış bağlamında entegrasyonunu sağlamak, yaşamın inanış ve modern hayat olarak birbirinden kopuk sahnelerde değil bir bütün olarak her an ve her ortamda devam ettiğini göstermek, bireysel gelişimin yanı sıra aile ve toplum bazlı olarakta kültürel ve ilmen gelişimin destekçisi olmak, bu alanda çalışmalar yapmak bizim için bir sorumluluktur.

Bu sorumluluğun gerçekleştirilmesinde Allah’u Teâlâ’nın bizlere gönderdiği Kur’an, Hz. Muhammed (S.A.V) Efendimizin sünneti ve Abdülkadir Geylani, Bediüzzaman Said Nursi, Mahmut Sami Ramazanoğlu gibi tüm Allah dostlarının yolu doğrultusunda yol almaktayız.

Çıktığımız bu yolda gerçekleştirdiğimiz eğitimler, atölyeler, araştırma çalışmaları, yurt içi ve yurt dışı seminerler gibi faaliyetler ile ilmin yayılması ve düzenlenen yardım etkinlikleri kapsamında sosyal dayanışma alanında insanlığa sağlanabilecek her türlü katkının içinde bulunulması amacıyla, Allah’u Teâlâ’nın bizlere nasip ettiği hizmet etme fırsatına şükür ile çalışmaktayız.


Seminars and Trainings


Quran Education

Local Seminars

Specialization Program

Scientific Trainings

Global Activities


Tasbih Groups

Tahajjud Followers

Quran Reading Trainings in One Day


Contact Us

Address

Bağdat Cad. Kore sk. No:3/C Maltepe / İstanbul- Turkey

Phone and E-Mail

+90 216 3994433 | iftah@iftah.org

For Your Questions


Name (required)

E-Mail (required)

Subject

Your Message


© İftah İlim ve Kültür Derneği, 2016 Tüm Hakları Saklıdır